Kadri Mägi

Kadri Mägi tutvus plokkflöödiga algas Nuia Muusikakoolis 1987. aastal. Peagi kutsuti ta mängima kohalikku kapelli Lustipill mis oli väga hea kogumus kuulmise järgi lugude omandamiseks. Koos Nuia segarahvatantsurühmaga osaleti 1993. a Hollandis Raaltes ja Sallandis rahvusvahelistel folkloorifestivalidel.
Õpingud jätkusid Viljandi Kultuuriakadeemias (sel ajal Viljandi Kultuurikolledž) pärimusmuusika osakonnas, esimesteks õpetajateks Raho Langsepp ja Taavi- Mats Utt kelle suunamisel avanes uks vanamuusika maailma. Rahvapärase mängustiili osas olid headeks õpetajateks Ülle Jantson, Indrek Kalda jt. Aeg- ajalt kutsuti huvitavaid ja eriilmelisi õppejõude Soomest, Rootsist ja mujalt Euroopast. Eriti tugevalt mõjutasid Kadrit soomerootslase Kurt Lindbladti tunnid kes tundis suurt huvi eesti torupilli ning selle mängustiili vastu.
Koolikaaslastega musitseerides kujunesid erinevad ansamblid, neist Hõbejoude’ga esineti 1997-1999 Viljandi Folgil, Võru Folgil, Viru Särul jt festivalidel.
1997. aastal lõpetas Kadri Viljandi Kultuuriakadeemia rahvapäraste puhkpillide erialal. 2001- 2007 oli ta Raplamaa laste ja noorte pärimusmuusika laagrites pilli- ning ansambliõpetajaks. 2001 a sügisel asus ta Rakvere Muusikakoolis tööle , olles 2010- 2014 ka muusikaõpetaja Rakvere Vanalinna Koolis.
Mitmekesist täiendust on pakkunud Viljandi Folgi eelsed ETNO laagrid parimate kodumaiste ning välismaiste õpetajatega nii pärimusmuusika kui –tantsu osas; Igor Tõnuristi Viru Säru eelsed koolitused, Pärimuskultuuri kursused Raplas ja mitmed teised.
1998. a liitus Kadri Rakvere kapelliga Kungla ning Tarvanpää Seltsi pillirühmaga. Osaleti mitmetel folkloorifestivalidel Eestis (Viru Säru, Porkuni Pillar, Baltica) ning välismaal (Hollandis, Saksamaal, Ungaris, Jaapanis). Tarvanpää koosseisuga salvestati Maie Orava tantsude II kogumiku ning Ullo Toomi tantsude kogumiku muusika, üldtantsupidude muusikasaateid jm. Üks huvitamaid ja erilisemaid kogemusi oli 2000. a Eesti- Soome ühistantsupeo saateorkestri liikmeks olemine.
2002. a kutsuti I. Rüütli kogumiku „Ühte käivad meie hääled II“ esitluskontserdi tarvis kokku naiste regilauluansambel Kadrina Kadrid. Käidi folkloorifestivalidel Rootsis ja Peterburis, osaleti Viru Särul ning Baltical. Koos regilauluansambliga Tink- Tingadi salvestati 2008. a CD Virumaa armastuse ja pulmalaulud.
Kadri kuulub esimesest peost alates Meeste Tantsupeo muusikatoimkonda nii arranžeerija kui laulja ning muusikuna.
Praegu laulab Kadri Pärimuslaulu Seltsingus mille üks põnevmaid ettevõtmisi oli 2016. a Kuusalu pärimuspulmas pulmalaulikutena osalemine. Jätkub koostöö erinevate tantsurühmadega, viimane pikem reis viis 2018 . a juulis Bulgaariasse festivalile EUROfolk koos Nõmme tantsurühmaga Käbid ja kännud.